Golden Rose Moisture Touch Liquid Foundation

450ден

Оваа основа создава мазна, природна сјајна завршница со својата формула за светлина и покривање. Збогатен е со хијалуронска киселина, ниацинамид (витамин Б3) кои обезбедуваат храна и влажност на кожата, давајќи сонлив тен со лесна сензација.

Веганска формула исполнета со моќни антиоксидантни витамини Ц и Е кои додаваат еластичност, осветленост на кожата и помагаат да се заштити кожата од штетните ефекти на околината.

SPF 20 помага да се заштити кожата од штетните УВА/УВБ зраци.

Достапен во 16 нијанси, компатибилен со сите типови кожа и создава свежа и здрава кожа во текот на целиот ден.

Clear
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Шифра: N/A Категории:, ,

Specification

Опции

101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116

Information

X