Sea Color Silver Shampoo 200ml

300ден

Благодарение на сините и виолетовите пигменти во неговата содржина, помага да се елиминираат несаканите жолти и портокалови рефлексии со неутрализирање на спротивните тонови, особено кај сивата, русата и платинестата коса.

Ги заштитува ладните тонови. Покрај тоа што ја поддржува косата да изгледа посветла и пожива, таа и дава сјај на бојата на косата. Кератинот придонесува за зајакнување на влакната и ја реструктуира косата.

Употреба: Нанесете го шампонот со пенење. За подобри резултати, откако ќе го нанесете шампонот на косата, почекајте 3-5 минути во зависност од бојата што сакате да ја постигнете и исплакнете темелно.

Се препорачува да се користи најмалку 2 пати неделно за најдобри резултати и за заштита на бојата на косата.

Избегнувајте контакт со очи, во случај на контакт измијте со многу вода. Само за надворешна употреба. Не е храна, не може да се проголта. Доколку се проголта, консултирајте се со вашиот лекар. Се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од сончева светлина и топлина. Овој производ не е лек. Доколку се забележи каква било алергиска реакција на вашата кожа, прекинете ја употребата и консултирајте се со вашиот лекар.

На залиха

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Шифра: 8698753380580 Категории:, Бренд:

Достапност

   Главен магацин
   Скопје, ГТЦ
   Скопје, City Mall
   Скопје, East Gate Mall
   Скопје, Т.Ц. Бисер
   Тетово, Центар
   Тетово, REM Mall
   Охрид
   Кавадарци
X